Комунальний дошкільний навчальний заклад Ягідка Ордо-Василівської сільської ради

Батьківський лекторій

Враховуючи роботу Д/З в екологічному спрямуванні, роботу з батьками проводимо в тому ж напрямі.
      Тільки спільними зусиллями ми можемо вирішити основне наше завдання- виховати людину з великої літери, людину екологічно грамотну.
Кожен із тих їхто чинив чи чинить шкоду природі,колись був дитиною.
Ось чому елика роль дошкільних установ а екологічному вихованню дітей,починаючи з раннього віку.
  Наше завдання - розкрити батькам необхідність виховання у дітей екологічної культури.

Екологічна культура - це знання,практичні навички,естетичні переживання - емоційне ставлення і практичні дії, поведінка дітей.
    У роботі з батьками з екологічного виховання ми використовуємо такі традиційні форми: баитківські збори,консультації,бесіди, так і не традиційні: ділові ігри,бюро педагогічних послуг,круглий стіл та ін...
Важливо проводити роботу диференційовано.
Необхідність індивідуального підходу визначаеться наступним.
Традиційні форми роботи розраховані на велику кількість людей,не завжди досягають мети.
    Вибираючи форми роботи з батьками слід памятати: нам слід відмовитися від настанов, потрібно залучати батьків до вирішення важливих питаннь,знаходження спільних правильних відповідей.
     Як зазначалось, для формування екологічної культури потрібно дати дітям елементарні наукові знання про природу,підтримувати інтерес до пізнання оточуючого, навчити бачити в буденному прекрасне, в звичайному незвичне,викликати естетичне переживання, співпереживання живим істотам.
     Пропуноємо батькам серію спостереженнь у природі і спеціальні заняття типу: прислухатись до голосів птахів, помилуватися фарбами заходу, послухати музику лугів і полів,трав,комах,птахів- одним словом пильно вдивлятися в життя.
     Відчуття природи є основою екологічної і естетичної свідомості людини.
Потрібно вчити дитину поводитись себе в природі.
Норми поведінки в природі повиння бути засвоєні як табличка множення.
Пропонуємо батькам скласти ці правила разом.

Лікарські рослини - це загальна властність,це наше багатство, котре потрібно берегти і  бережно використовувати.Не дозволяти рвати дітям без потреби.

Комахи запилюють рослини створюють красу.Їх ловля- Браконьєрство.

Важливо з раннього дитинства виховувати у дітей почуття непримеренності з факами безвідповідальної поведінки у людей.Доречно протиставити правильні практичні дії.
Особливу увагу потрібно надавати викоріннєнню в деяких діте прагненню мучати тварин, вбивати їх.З цією метою використовуємо екологічні ситуації.
Велика роль дорослого, який своїм ставленням до природи,своєю поведінкою здійснює сильний вплив на особистість дитини.Ефективною роботою є круглій стіл "Виховання доброти до природи".

Запитання до батьків, чиї діти байдужі до тварин:

1.Чи є у вас вдома обьєкти природи?
2.Чи виявляє дитина до них інтерес?
3.Чи доглядає за ними?
4.Чи замислювалися ви над тим як привернути увагу дитини до природи?
5.Як ви вважаете, чи впливає ваша поведінка на формування ставлення дитини до природи?

Поради батькам, чиї діти виявляють жорстокість до природи:

1.Прочитайте книги про природу  Біанки,Пришвіна,Чарушина,Паустовського.
2.Запропонувати завести обьєкт природи і разом доглядати.
3.Надати разом з дитиною допомогу тваринам на вулиці.

Поради батькам, чиї діти байдужі до тварин:

1.Виростити в сім ї кімнатну ростину і замалювати її.
2.Придбати іграшку- образ тварини,обіграти її.

ще одна форма роботи з сім єю, педагогічні ширми,в яких батькам даєм чіткі конкретні практичні поради на вузьку тематику.При цьому батьки отримують відповіді на питання що їх цікавлять.
Вихователь пропонує серію запитань,які вони будуть розглядати з дитиною вдома, в природі.
Доречно розмістити і логічни задачі, які діти самостійно і з допомогою батьків будуть розвязувати.
За допомогою цієї форми роботи ми знацомимо дітей та батьків з народними прикметами,але обов язково із завданням: чому так говорять?
 І на завершення. В давнину був такий звичай: Нареченому, який прийшов до хати, підсовували кішку.Якщо він гладив тварину,грав з нею- добра людина,якщо поводився грубо- насторожувалися,осільки за ставленням до тварин перевіряється ставлення до людини.